Deklinacija IUS

V. RUSKA je u americkom engleskom i danas IMENA. se prenelo i u druge jezike, ali ga a kamoli. strogi stilisti ne odobravaju. Akino (Aquino), ne Akvino; .Latinski riječnik, konjugacije i deklinacije.,kikaaaaa4ever.blog.hr.Na genitivsku osnovu doda se nastavak -IOR za muški i ženski rod -IUS za srednji rod Genitivska osnova se dobija kada se od genitiva prideva za muški rod oduzme- i (II deklinacija) ili -is (III deklinacija) clarus, gen. clar-i komparativ CLAR-IOR.

Žene rade masažu penisa za povećanje video za gledanje

mjeŠovita pridjevska deklinacija Pridjev se deklinira po mješovitoj pridjevskoj deklinaciji ako pred njim stoji neodređeni član ein , eine , ein ili neka od prisvojnih zamjenica mein , meine , mein ; dein , deine , dein ; sein , seine , sein ; ihr , ihre , ihr ; unser , unsere , unser ; euer , euere.8 velj 2015 Ovom deklinacijom menjaju se imenice muskog roda koje u nominativu jednine. zavrsavaju na –us, a u genitivu na –i. Jedino se imenica deus .i deklinacija Imenice druge deklinacije većinom su muškog roda ili srednjeg roda. Imenice muškog roda u nominativu jednine imaju završetak.

Većina imenica na -er gubi u deklinaciji samoglasnik e od završetka -er, a samo ga neke zadržavaju; npr. liber, libri knjiga, ager, agri njiva, ali vesper, vesperi večer.Vlastita imena na -aius i -eius stežu u genitivu jednine završetak -ii u -i, a vlastita imena na -ius mogu imati.Evo nekih pravila koja vrijede za sve konjugacije: nominativ i vokativ svih brojeva i svih konjugacija su jednaki (jedina iznimka je druga deklinacija imenica na -us, u jednini vokativ završava na -e), kod imenica srednjeg roda, nominativ, vokativ i akuzativ su uvijek jednaki; dativ i ablativ množine su također uvijek jednaki.U latinskom jeziku kao i u srpskom postoje promenljive i nepromenljive reči. Po 2.deklinaciji menjaju se imenice muškog (na –US, -ER) i srednjeg roda(na .

I latinski pridjevi imaju tri stupnja: pozitiv, komparativ i superlativ. Komparativ se tvori tako da se u pozitivu odbaci genitivni završetak jedn. muškoga roda, i to u II deklinaciji-i, a u III -is, i doda za muški i ženski rod -ior, a za srednji.13 Mai 2013 Singular, Plural. Nominative, Ius, Iura. Genitive, Iuris, Iurum. Dative, Iuri, Iuribus. Accusative, Ius, Iura. Ablative, Iure, Iuribus. Vocative, Ius, Iura .Text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. By using this site, you agree to the Terms of Use and .

Locīšana un deklinācijas. Latviešu valodā ir 7 locījumi: nominatīvs – atbild uz jautājumu kas?, ģenitīvs – atbild uz jautājumu.No, budući da se osim u rimskoj književnosti latinski jezik koristio i u srednjem vijeku, a i danas U genitivu jednine imenice ove deklinacije završavaju.brev-ius sapient-ius Svi se komparativi dekliniraju po III, suglasničkoj deklinaciji; imaju, dakle, u abl. jedn. -e, u nom. akuz. i vok. množine srednjeg roda -a, u gen. množine.

Povećana Polovova tijelo dom

Ono se razlikuje samo po tome što se piše samo genitivni nastavak (kod imenica prva deklinacija je to nastavak -ae, kod druga deklinacija -us ili -um i dr.) .Оно се разликује само по томе што се пише само генитивни наставак (код именица прва деклинација је то наставак -ае, код друга деклинација -us или .u-Deklination (4. Deklination) Die Substantive der U-Deklination können verschiedene Geschlechter haben: die meisten Wörter. Vezanost za člana povećati debljinu

5. ili e-deklinacija Imenice se dekliniraju na sljedeći način: u 1., 2., 4., 5. deklinaciji uklonimo karakteristični nastavak za nominativ jednine, te potom na tako dobivenu osnovu riječi dodajemo ostale nastavke.DEKLINACIJE. Za sve deklinacije vrijedi : 1 n=v, d=ab , N=V ( Osim u 2. Deklinaciji kod imenica na - US). 2. Akuzativ jednine svih imenica muskog i zenskog .Prva deklinacija Po prvoj (a-) deklinaciji u latinskom jeziku se menjaju imenice i pridevi ženskog roda koji u genitivu jednine imaju nastavak-ae. Nominativ jednine ovih imenica i prideva ima nastavak -a. Sve imenica u latinski jezik se navode na sledeći način: prvo se navodi nominativ te imenice (npr. stella), a zatim i oblik za genitiv (stellae).